menü

Sosyal belediyecilikte Karacabey farkı

Sosyal belediyecilikte Karacabey farkı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün gerçekleştirdiği incelemelerde, Gençlik Merkezi inşaatı ile yapımı tamamlanan Aşevini ziyaret etti.

Ali Özkan’ın ilk durağı, ihale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte yıkım çalışması tamamlanan Gençlik Merkezi inşaat alanı oldu. Bakanlıktan alınan destek ile maliyeti karşılanan merkezin, ilçe gençliğine kazandırılacak önemli bir eser olduğunun altını çizen Başkan Özkan, “Gençlerin hem ders çalışabileceği hem de sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını modern şartlarda karşılayabileceği Gençlik Merkezimiz, aynı zamanda atölye, seminer ve sergi salonu olarak da kullanılabilecek” dedi.

Başkan Özkan ayrıca, Öğretmenler Parkı içerisinde belirlenen alanda da spor salonu inşaatının yakında başlayacağını söyledi.

Özkan’ın bir sonraki durağı ise, büyükşehir marifetiyle yapımı sağlanan Karacabey Belediyesi Aşevi ve Misafirhanesi oldu.

Daha sağlıklı ve pratik hizmetler

Daha iyi hizmet verebilmek adına Karacabey Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğünün de Aşevinin bulunduğu binada hizmetlerine devam edeceğini aktaran Belediye Başkanı Ali Özkan, “Burada tespiti yapılmış olan yardıma muhtaç, düşkün, hasta ve yaşlılar için özel olarak ücretsiz yemek servislerimiz olacak. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan ve günümüz modern şartlarınca donatılan binamızda da ilçe halkımıza, sosyal yardım konularında daha sağlıklı ve pratik hizmetler sağlayacağız” dedi.

Özkan’ın son durağı ise Karacabey Belediyesi Kademe Yerleşkesi oldu. Burada Fen İşleri, Destek Hizmetleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğünün çalışma alanlarında yapılan düzenlemeleri kontrol eden Özkan, teknik personelden saha çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.

Güvenli ve modern alanlar

Kademe Yerleşkesi içerisinde yer alan belediyeye ait benzinlik işletmesindeki son çalışmaları kontrol eden Özkan, “Halkımızın olduğu kadar personelimizin de hem güvenliğinin sağlanması hem de modern şartlarda çalışması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ve bunların çoğunluğunu yine kendi personelimizle sağlıyoruz. Böylece daha verimli bir çalışma alanı oluştururken, bunu da daha uygun ve düşük maliyetlerde sağlamış oluyoruz” dedi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr