menü

Karacabey’den deprem bölgesine yardımlar aralıksız sürüyor

Karacabey’den deprem bölgesine yardımlar aralıksız sürüyor

Karacabey Belediyesi tarafından, deprem bölgesine gönderilen 53. yardım tırı da yola çıktı. Depremin olduğu günden bu yana gıdadan, hijyene, tıbbi malzemeden teknik ekipmana kadar 53 tane yardım yüklü araç gönderdiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bir yandan yardım yüklü kamyonlarımız ve tırlarımız bölgeye giderken, bir yandan da teknik ekipman ve personelimiz AFAD koordinesi ile bölgede çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor” dedi.

 

Karacabey’in deprem bölgesine destekleri sürüyor.

 

Karacabey Belediyesi tarafından, deprem bölgesine gönderilen 53. yardım tırı da yola çıktı. Erzak kolilerinden oluşan araç, Karacabey Belediyesi KADEME Yerleşkesinde yüklendikten sonra yola çıktı.

 

Depremin olduğu günden bu yana gıdadan, hijyene, tıbbi malzemeden teknik ekipmana kadar 53 tane yardım yüklü araç gönderdiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bir yandan yardım yüklü kamyonlarımız ve tırlarımız bölgeye giderken, bir yandan da teknik ekipman ve personelimiz AFAD koordinesi ile bölgede çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor” dedi.

 

İlk günden beri yoğun destek

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, “Yaşanan afetin ardından hem deprem bölgesinde hem de bölgeden ilçemize gelen depremzedelere çeşitli konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bölgeye ilk günden bugüne onlarca teknik personel ve teknik araçla arama kurtarma ve enkaz çalışmalarına katkı sağlarken AFAD koordinesi ile çeşitli yardım kolilerinin bölgeye ulaştırılmasını da sağladık. Öte yandan, ilçemize gelen depremzede vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için kurduğumuz organizasyon da depremin olduğu ilk günden bugüne devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr