menü

Karacabey’de ulaşımı rahatlatmaya yönelikyol çalışmaları sürüyor

Karacabey’de ulaşımı rahatlatmaya yönelikyol çalışmaları sürüyor

Karacabey Belediyesi'nin 2021'i 'altyapı yılı' olarak ilan etmesiyle birlikte, kentte bu konuda önemli adımlar atılıyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ilçede yapımı tamamlanan yol çalışmalarını denetledi.

 

Başkan Ali Özkan’ın gerçekleştiği ziyaretlerde ilk durağı, Kulakpınar Mahallesi oldu. Burada Mahalle Muhtarı Ali Karakuş ve vatandaşlar, Karacabey Belediye başkanı Ali Özkan’a memnuniyetlerini ifade ettiler. Başkan Özkanda bu yılı, altyapı ve yol yılı ilan ettiklerini belirterek, çalışmaların devam eden yıllarda da aynı şekilde süreceğini kaydetti.

 

Bandırma yoluna rahat ulaşım imkânı

 

Yeniköy yolu üzerinden çıkılarak, dağlık alanda bulunan kırsal mahalleleri kapsayan bu çalışmalar ile Bandırma yoluna rahatlıkla ulaşımın sağlanabileceğini sözlerine ekleyen Özkan, ihtiyaçların karşılanmaya devam edeceğini de ifade etti.

 

Başkan Özkan; Kulakpınar Mahallesi’nin ardından Yarış, Güngörmez, Dağesemen, Kedikaya, Gölecik ve Karasu mahallelerinde yapımı tamamlanan yol çalışmalarını da inceleyerek, vatandaşların ve muhtarların görüş ve önerilerini dinledi.

 

Hayat standardını yükselten hamleler

 

İncelemelerinin sonunda Başkan Özkan yaptığı açıklamada,“Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın, yollarla ilgili talepleri vardı. Bunları sırasıyla yerine getiriyoruz. Bir taraftan içme suyu, bir taraftan kanalizasyon, bir taraftan yağmur suyu şebekelerinin yenilenmesi, havai elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları sürerken,diğer taraftanda ihtiyaç duyulan mahallelere de yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Birçok mahallemizde stabilize yol çalışması tamamlandı. Karacabey’de ‘üçlü olsun güçlü olsun’mottosuyla çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Karacabey’de Belediyemizin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Karayolları Bölge Müdürlüğü de hummalı çalışmalarıyla Karacabeyli vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltemeye devam ediyorlar. Bu anlamda, bize katkı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Alinur Aktaş’a,tüm Karacabeyliler adına teşekkür ediyorum”dedi.

 

Mahalleliler memnun

 

Kırsal mahallelerden Gölecik Muhtarı Güner Kaza ve Güngörmez Erol Batırda yaptıkları açıklamalarda, mahallelilerin çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a ve ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

 

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr