menü

Karacabey’de teknoloji odaklı hamleler başarılı sonuçlar veriyor

Karacabey’de teknoloji odaklı hamleler başarılı sonuçlar veriyor

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün 14. Uluslararası Robot Yarışmasına finale kalan Ulviye Matlı Fen Lisesi ile Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerini ağırladı. Finale kalmaya hak kazanan okullar; Mini Sumo, Labirent Ustası ve Serbest Proje dallarında yarıştı.

 

Gerçekleşen görüşmede, Ulviye Matlı Fen Lisesi Müdürü İbrahim Çalı ile Karacabey Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Hikmet Tetik, Başkan Ali Özkan’a organizasyon hakkında bilgi verirken, öğrenciler de yaptıkları çalışmaları anlattı.

 

Özkan’dan destek

 

Başkan Özkan yaptığı açıklamada, “Karacabey vizyonumuz içerisinde teknolojik yatırımları her zaman çok önemsedik. Çağı, gençlerimizle yakalamamız gerekiyor. Daha önce belediyemize ait bir robotik kodlama sınıfı vardı. Daha sonra bu sınıfı Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığımız yönlendirme ile bir okulumuza kurup, öğrencilerin bu tarz çalışmalarla ortaokul çağında tanışmasını sağladık. Ve bu kurduğumuz sınıf, tüm okulların da kullanımına açık. Sizlerin bu alanda ilçemize final duygusu yaşatmanız ayrıca gurur verici. Tüm öğrenci ve öğretmenleri yürekten tebrik ediyorum. Bizler de eğitimin her alanında olduğu gibi bu konuda da sizlere destek olacağız. Seneye daha çok çalışarak ve edindiğiniz tecrübeleri de kullanarak daha büyük derecelerle ile döneceğinize eminim” dedi.

 

Öte yandan, okul müdürleri Çalı ve Tetik de final karşılaşmaları için ulaşım desteği sağlayan Özkan’a teşekkürlerini iletti. Çalı yaptığı açıklamada, “256 takım arasında iyi mücadele edip finale kalmıştık. Ama bu yıl istediğimiz sonuçlar olmadı. Fakat ilk denememize rağmen favori takımlar olarak süreci götürdük son ana kadar. Seneye daha tecrübeli ve azimli bir şekilde yine katılacağız. Umudumuz daha yüksek. Bizlere bu anlamda destek olan Karacabey Belediyesi’ne de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Öte yandan, 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması,13-16 Haziran tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleşti. Bu yıl organizasyonda Karacabey’den iki okul başarı göstererek finale kalmaya hak kazanmıştı.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr