menü

Karacabey’de minik Cemre, başkanlık koltuğunu devraldı

Karacabey’de minik Cemre, başkanlık koltuğunu devraldı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında minik öğrencileri ağırlarken, başkanlık koltuğunu da Ömer Matlı İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Cemre Demirdağ’a bıraktı. 

Çocukların park, bahçe ve sokak hayvanlarıyla ilgili taleplerine karşılık Başkan Özkan, kentte yapılan ve yapılması planlanan parklardan bahsederken, ‘hayvan dostu şehir’ kimliğine yakışır şekilde hayvanlarla ilgili yapılan çalışmaları da aktardı. Ayrıca Özkan ve çocuklar, başkanlık odasının balkonunda bulunan kumru yuvasını incelerken, birlikte balkona yem de koydular.

Karacabey’de 23 Nisan’da geleneksel hale gelen başkanlık koltuğunu devretme geleneği bu yıl da sürdü.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında başkanlık koltuğunu Ömer Matlı İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Cemre Demirdağ’a bıraktı.

 

Başkan Özkan’ın makam odasında gerçekleşen görüşmede; okulun müdür yardımcısı Özkan Örs, öğretmen Özer Levent ile minik öğrenciler Alper Öz ve Ahmet Ali Aydemir de yer aldı. Görüşmede Başkan Özkan, çocuklarla yakından ilgilendi.

 

Gerçekleşen ziyarette öğrencilerden Ahmet Ali 23 Nisan adlı şiirini okurken, başkanlık koltuğuna oturan Cemre Demirdağ da “23 Nisan’ı çok seviyorum. Bu bayram bizim için ve ülkemiz için çok önemli. Ve en güzeli de Atatürk tarafından bu bayramın biz çocuklara hediye edilmiş olması” dedi.

 

Minik çocukların park ve can dostlarımızla ilgili taleplerine kayıtsız kalmadı

Belediye Başkanı Ali Özkan da çocuklara, ilçeye yönelik isteklerini sorduğunda park ve bahçelerin çoğaltılması, sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların sürdürülmesi yönündeki taleplerini belirtmeleri üzerine kentte yapılan ve yapılması planlanan parklardan bahsederken, balkonundaki kumru yuvasını da çocuklara gösterdi.

 

Daha sonra Özkan, çocuklarla birlikte balkona yem koydu. Özkan, “Karacabey, ‘hayvan dostu’ olarak anılan bir şehir. Ve bu kapsamda hem evcil hem yabani fark etmeksizin, tüm hayvanları düşünerek hareket ediyor, zor durumda olduğunda hepsi için çabalıyoruz. Sizlerin bu duyarlılığı güzel. İleride makam sahibi olduğunuzda alacağınız kararlarla, onları daha da koruyup kollayacağınıza eminim” dedi.

 

Özkan ve çocuklar, başkanlık odasının balkonunda bulunan kumru yuvasını incelerken, birlikte balkona yem de koydular.

 

Her zaman yanınızdayız

Ziyaret kapsamında konuşan Başkan Ali Özkan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yılı kutlu olsun. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olan sizler; ülkemizin, milletimizin geleceğisiniz. Hepinizi çok seviyoruz. Bizler, size daha iyi bir gelecek sunmak için çalışıyoruz. İnanıyoruz ki sizler de güzel vatanımızı gelecekte çok daha iyi noktalara taşıyacaksınız. Her zaman yanınızdayız. Bu vesileyle, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr