menü

Karacabey’de kapsamlı acil yardım ekibinin kurulması hedefleniyor

Karacabey’de kapsamlı acil yardım ekibinin kurulması hedefleniyor

Karacabey’den deprem bölgesine giderek ilk günden bu yana hem arama kurtarma çalışmalarına hem koordinasyona hem de gerekli yardımların ulaştırılmasına katkı sağlayan gönüllüler, Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya geldi.

 

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezinde gerçekleşen buluşmada, yaşanan depremin ardından bölgeye giden teknik meslek sahibi vatandaşlar ile yardım amaçlı yola çıkan gönüllüler yer aldı.

 

Örnek davranış

 

Kaymakam Kurtbeyoğlu, özverili ve fedakârca çalışmalarda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı gönüllülere teşekkür ederken, Başkan Özkan da “Ordu-millet anlayışına sahip toplumumuzda, her zaman üstüne düşenden fazlasını yapmaya hazır olduğunun bir göstergesi bu kardeşlerimiz. Bizler, yakın zamanda hem bu şekilde çalışma alanlarında teknik yeterliliğe sahip gönüllülerimiz hem de belediye ve AFAD iş birliği ile daha kapsamlı bir acil yardım ekibi kurmayı ve bunun organizasyonunu yapmayı hedefliyoruz. Ben, ilçe halkı adına da örnek davranışlarından ötürü arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr