menü

Karaca Park, yenilenen çalışmalarla Karacabey’in yeni parlayan yıldızı oldu

Karaca Park, yenilenen çalışmalarla Karacabey’in yeni parlayan yıldızı oldu

Karacabey’in her yönüyle cazibe merkezi haline gelmesi adına kent estetiği çalışmalarına da çok önem veren Karacabey Belediyesi, Karaca Park’ta yürüttüğü çalışmalarla bölgeye bambaşka bir organizasyon kazandırdı. Sporun merkezi haline gelen kompleks, botanik bahçe ve sosyal alanlarla Karacabey’in yeni parlayan yıldızı olarak gösteriliyor.

Karacabey’in her yönüyle cazibe merkezi haline gelmesi adına kent estetiği çalışmalarına da çok önem veren Karacabey Belediyesi, Karaca Parkı’nda yürüttüğü çalışmalarla bölgeye bambaşka bir organizasyon kazandırdı. Sporun merkezi haline gelen kompleks, botanik bahçe ve sosyal alanlarla Karacabey’in yeni parlayan yıldızı olarak gösteriliyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 300 dönümlük Öğretmenler Parkında birçok bölümün uzun zamandır kullanımda olduğunu belirterek, yeni alanlar için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

 

Hamidiye Mahallesinde yer alan Karaca Park içerisinde 1500 m2 alanda 2 adet dev çocuk oyun grubu, günlük kullanıma uygun spor aletleri ile çizgi film kahramanlarından figürlerin de yer aldığı fiber oyuncak grupları dikkat çekiyor.

 

Görsel şölene sahne oluyor

 

Park içerisinde, kokulu bitkiler başta olmak üzere farklı bitkilerin yer aldığı bölgede 2000’den fazla fidan dikimi de yapıldı.

 

Başkan Özkan, bölgeye kazandırılan lavantaların herkesin dikkatini çektiğini belirterek hem kokusuyla hem de görsel şöleni ile bölgeye renk kattığını belirtti.

 

Sporun da merkezi oldu

 

300 dönümden oluşan Karaca Park içerisinde önemli bir bölüm, ilçede her yaştan vatandaşın faydalanabilmesi için bakanlıktan da alınan hibelerle sporun adeta her alanında alanlar şeklinde oluşturuldu. Başkan Ali Özkan, toplamda 40 bin m2’si spor tesislerinden oluşan alan içerisinde, kapalı ve açık spor tesisleri ile binlerce sporcuyu ağırlayan bir kompleks inşa ettiklerini belirtti.

 

Karaca Park içerisinde yer alan spor kompleksinde 1 okçuluk çadırı, 2 kort tenisi, 2 halı saha, 2 basketbol sahası, 1 profesyonel antrenman sahası, 2 spor salonu, fitness merkezi, masa tenisi odaları, karate salonu ve jimnastik salonu yer almakta. Amatör ve profesyonel müsabakaların da oynanabildiği tesislerde, geçtiğimiz yıl milli takım sporcuları kamp gerçekleştirmişti.

 

Tesisler içerisinde profesyonel sporcular için müsabakalarda kullanılmak üzere konaklama alanları da yer alıyor.


Gelecekte yenileri eklenecek

 

Başkan Ali Özkan, park içerisinde sosyal tesislerin de yer aldığını ve bunlara gelecekte yenilerinin de ekleneceğini bertilerek, çalışmaların genel manada bittiğini sözlerine ekledi.

 

Özkan, “Spor tesislerinin her hafta on binlerce vatandaşımızı ağırladığını söyleyebiliriz. Bunun yanında kır bahçesi düğün salonu da misafirlerini Karaca Park içerisinde ağırlamaya başladı. Spordan sosyal yaşama, kültürel faaliyetlerden eğitime kadar pek çok alanda yeni çalışmalar bu parkta hayat bulacak” ifadelerini kullandı.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr