menü

Depremde hayatını kaybeden Uygur çifti Karacabey’de son yolculuğuna uğurlandı

Depremde hayatını kaybeden Uygur çifti Karacabey’de son yolculuğuna uğurlandı

Tüm Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından, farklı şehirlerdeki cenazeler bir bir memleketlerine getiriliyor. Karacabey’den Kahramanmaraş’a giden ve burada esnaflık yaparken depremde hayatını kaybeden Mehmet ve Sevgi Uygur çiftinin cenazeleri, önceki gün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinin ardından, enkaz altından çıkarılan cenazeler bir bir memleketlerine ulaşıyor.

 

Karacabey’den Kahramanmaraş’a giden ve dükkanlarının üstünde oluşturdukları asmakatta uyurken depreme yakalanan Mehmet ve Sevgi Uygur çifti, yaşanan afette hayatını kaybetti. Cenazelerine ulaşılmasının ardından Karacabey’e getirilen Uygur çifti, İmaret Camiinde protokol üyeleri ile vatandaşların yoğun katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından, şehir mezarlığında toprağa verildi.

 

Cenazeye katılan Belediye Başkanı Ali Özkan ve Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, cenazenin ardından acılı aileye baş sağlığı ve sabırlar diledi.

 

Vefat eden Mehmet Uygur’un abisi Sancar Uygur yaptığı açıklamada, “Kardeşim Kahramanmaraş’ta bir fabrikaya operatör olarak görevlendirilmişti. Daha sonra orada kendi işini kurdu. Eşiyle birlikte dükkanlarının üst katındaki asmakata yaşam alanı oluşturmuşlardı ve burada kalıyorlardı. Maalesef depremin ardından ilk saniyelerde bina yıkılmış ve enkaz altında kalmışlar. Enkazdan sağ çıkan komşularından duyduklarımız da kaçmaya imkân dahi bulamadıkları yönünde. Ben de 9 gün boyunca oradaydım. Rus bir ekiple AFAD ekipleri, ortaklaşa titiz ve disiplinli bir çalışma yaptılar. Zaman zaman canlarını ortaya koyarak enkazdakilere ulaşmaya çalıştılar. Devletimizin ve milletimizin yardımları o bölgeye günlerce aktı, akmaya da devam ediyor. Allah devletimize zeval vermesin. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, kederli ailelere sabırlar dilerim. Yaralı kurtulan tüm depremzedelere de acil şifalar dilerim” dedi.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr