menü

Başkan Ali Özkan’dan 19 Mayıs mesajı

Başkan Ali Özkan’dan 19 Mayıs mesajı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özkan mesajında, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve Türk milletinin aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği 19 Mayıs'ın önemine vurgu yaparak, güçlü ve büyük Türkiye yolunda gençlere olan inancını dile getirdi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Özkan mesajında, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve Türk milletinin aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği 19 Mayıs'ın önemine vurgu yaparak, “19 Mayıs 1919 tarihi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesinin simgelerinden biri olarak, Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Aynı zamanda 19 Mayıs, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği gündür. Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşının başladığı gün olan 19 Mayıs 1919’u Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmesi de ülkemiz gençliğine duyduğu güvenin bir göstergesidir” dedi.

 

“Gençlik, bir milletin geleceğidir”

 

“Bu değerli emaneti yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak hepimizin en önemli görevidir” diyen Özkan, “Gençlik, bir milletin geleceğidir. Yarınlarımız olan gençlere önem veren, onları en iyi şekilde geleceğe hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Bu anlamda güçlü ve büyük Türkiye yolunda gençlerimize güvenimiz ve inancımız tamdır. Bu vesileyle, Karacabeyli hemşerilerimin ve aziz Türk milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını da bir kez daha rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr