menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabey’de “Başkanımla Okuyorum” projesi yeni yılda da ses getirecek

    17.01.2019

    Karacabey’de “Başkanımla Okuyorum” projesi yeni yılda da ses getirecek

    Karacabey Belediye Başkan’ı Ali Özkan’ın, 3 yıldır sürdürmekte olduğu “Başkanımla Okuyorum” projesi, eğitim camiasından da büyük takdir topluyor. Önceki gün Özkan’a ziyarete gelen Tan Okulu Lise Müdürü Ebru Tekin ve öğrenciler projeden övgü ile bahsederek, duyarlılığından ötürü Başkan Özkan’a teşekkürlerini ilettiler.

Karacabey’deki sokak ve caddelere modern görünüm

Karacabey’deki sokak ve caddelere modern görünüm

‘Modern belediyecilik’ anlayışıyla hareket ederek, ilçenin dört bir yanındaki dönüşüm faaliyetlerini sürdüren Karacabey Belediyesi, kent estetiğini öne çıkaran hamlelerine her geçen gün yenilerini ekliyor.

 

Karacabey Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçedeki kullanım alanlarına yönelik "Kent Bilgi Sistemi" tabanı oluşturmak için mahalle, cadde ve sokaklarda levha yenileme çalışmalarına başladı.

 

Karacabey şehir merkezindeki 21 mahallede eksik olan bulvar, cadde ve sokakların numaralandırılmasının ardından, gelinen aşamada levhalar da yenileniyor. Altyapısı tamamlandıktan hemen sonra başlayan çalışmalar, ilçe merkezinde tüm hızıyla sürüyor.

 

İlk çalışma merkez mahallelerinde başladı

 

İlk etapta Karacabey ilçe merkezindeki mahallelerde çalışma yapan Numarataj servisi ekipleri, eksik olan veya değişen bulvar, cadde ve sokak levhalarının tespitlerini yaptı. Yapılan incelemeler neticesinde, 5 bin 500 tabela hazırlanıp uygulanmasına başlandı.

 

Herkes aradığı adresi kolaylıkla bulabilecek

 

Köy statüsünden mahalle statüsüne geçen bölgelerde de Kent Bilgi Sistemi'nin önümüzdeki haftalarda uygulamaya başlanacağını ve bu bölgelerde, cadde ve sokak levhalarının yerleştirileceğini bildiren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, "İlçemizde kent bilgi sistemini oluşturmak ve güncel tutmak amacıyla, Emlak İstimlak Müdürlüğü ekiplerimiz titizlikle çalışıyor. Bu anlamda bulvar, cadde ve sokaklarda yenilenen levhalar modern bir görünümle halkımızla buluyor. Ekip arkadaşlarımız, yenileme çalışmalarına merkez mahallelerimizde başlamış bulunmakta. Buralar bittiğinde, kırsal mahallelerimizde de aynı çalışma gerçekleştirilecek. Çağdaş ve modern kentlerde olduğu gibi ilçemizde de herkes aradığı adresi bu çalışma neticesinde kolaylıkla bulabilecek’’ dedi.

 

Öte yandan, çalışmalar sona erdiğinde Karacabey içerisinde 21 mahalle ve 64 kırsal mahalle ile toplam 85 mahallede, 5 bin 500 tabela yenilenmiş olacak.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2019
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr