menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabey’de İmar Barışı Masası kuruldu

    06.07.2018

    Karacabey’de İmar Barışı Masası kuruldu

    Ülke genelinde çok sayıda kişiyi yakından ilgilendiren ‘İmar Barışı’ için Karacabey Belediyesi’nden vatandaşlara kolaylık sağlayacak önemli bir hamle geldi. Karacabey Belediyesi, vatandaşlara imar barışıyla ilgili danışmanlık ve teknik destek verilmek için belediye bünyesinde ‘İmar Barışı Masası’ kurdu.

Karacabey’de 15 Temmuz Şehitleri Unutulmadı

Karacabey’de 15 Temmuz Şehitleri Unutulmadı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü, tüm yurtta olduğu gibi Karacabey’de de yoğun bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirildi.

 

Hafta başında başlayan etkinlikler, 15 Temmuz akşamı görkemli bir anma programı ile Cumhuriyet Alanında son buldu.

 

Program ilk olarak, stadyum önünden Cumhuriyet alanına gerçekleştirilen yürüyüş ile başladı. Ellerinde Türk bayrakları ile binlerce Karacabeyli yürüyüşe katıldı.

 

Yürüyüşte, Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan ve Jandarma Komutanı Binbaşı Erdal Özköroğlu’nun yanı sıra; daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri yer aldı.

 

Heykelde sona eren yürüyüşün ardından program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 

İlk olarak söz alan Kaymakam Yolcu, günün anlam ve önemine değinen konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajı verirken, şehitleri rahmet ve minnetle andığını ifade etti.

 

Söz Konusu Vatan Olduğunda Halkımız Neler Yapabileceğini Gösterdi

 

Belediye Başkanı Ali Özkan da konuşmasında, “Tarihe geçecek o kara geceyi aydınlığa çeviren, toplara ve tanklara iman gücüyle karşı koyan halkımız, bir kez daha söz konusu vatan olduğunda neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdi’’ dedi.

 

Konuşmaların ardından ise bu kez, Cumhuriyet Alanına kurulan dev ekrandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak yayınlandı.

 

Kahramanlık Türküleri Söylendi

 

Gecenin ilerleyen saatlerinde Kuran-ı Kerim tilaveti ile müftü tarafından yaptırılan dualar yer aldı. Daha sonrasında ise Erdem ve Kürşat ikilisi, Kahramanlık Türküleri ile Cumhuriyet alanındaki kalabalığa konser verdi.

 

Gecede ayrıca, Karacabey Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz filmi yayınlanırken, gece yarısında ise dualar ve salalar eşliğinde, bayrak üzerinde şehitlerin isimlerinin yazıldığı balonlar gökyüzüne bırakıldı.

 

Sabahın ilk ışıklarına dek süren etkinlik, sabah namazının ardından son buldu.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2018
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr