menü

‘Halil İbrahim Sofrası’ Hayırlar Mahallesi’nde Kuruldu

‘Halil İbrahim Sofrası’ Hayırlar Mahallesi’nde Kuruldu

‘Halil İbrahim Sofrası’ adı verilen vatandaş buluşmalarını 3 yıldan bu yana kararlılıkla sürdüren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Hayırlar Mahallesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette, sorunları yerinde inceledi.

 

Başkan Ali Özkan, Hayırlar Cami’nde kılınan sabah namazı sonrası mahalle kahvesinde kurulan sofrada vatandaşlarla aynı masayı paylaşarak, sorun ve çözüm önerilerini masayı yatırırken, belediye tarafından gerçekleştirilen yatırımları da denetledi.

 

Sorun ve çözüm yollarını sizlerle geliştireceğiz

 

AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, belediye bürokratları ve başkan yardımcıları ile birlikte, meclis üyelerinin de da hazır bulunduğu etkinlikte, bu tarz toplantıları çok önemsediklerini kaydeden Başkan Ali Özkan; “Karacabey Belediyesi olarak, Halil İbrahim Sofrası ismini verdiğimiz vatandaş buluşmalarında, merkez-kırsal ayırt etmeden kahvehanelerde, camilerde bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Karacabey Belediyesi'nden herhangi bir talebiniz, isteğiniz, sıkıntınız varsa onları dinlemeye, sizlerle beraber değerlendirmeye ve çözüm yollarını geliştirmeye her zaman hazırız ve bunu geliştirerek sürdürmeye de son derece kararlıyız” dedi.

 

Karacabey’de çağ değişimi yaşanıyor

 

Son dönemde, başta tüm Güney Marmara Bölgesi olmak üzere, Karacabey genelinde de devlet tarafından otoyol, köprü, baraj gibi büyük ölçekli projelerin hayata geçirildiğinin altını çizen Başkan Ali Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi olarak, modern kentleşme adına birçok projeyi hayata geçirdiklerine vurgu yaptı.

 

Büyükşehir Yasası’nın ilk yürürlüğe konmasından sonra yaşanan bürokratik uyum sorunlarının hızlıca aşılarak, ilçe genelindeki 85 mahalleye önemli yatırımlar kazandırdıklarını sözlerine ekleyen Ali Özkan, oldukça güçlendirdikleri mali yapı sayesinde de süreç içerisinde istenilen tüm başarılara ulaşılacağını kaydetti.

 

Yetkililerin İlgisinden Memnunuz

 

Belediye başkanı ile aynı masayı paylaşarak sorunlarını aktarmaktan ve belediyenin mahallelerine gerçekleştirdiği yatırımlardan duydukları memnuniyeti aktaran Hayırlar Mahallesi sakinleri de, “Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne kavuşmamız ve modern belediyecilik imkânlarından faydalanmanın yanı sıra; yetkililerin mahallemize gelerek taleplerimizle yakından ilgilenmesi ve bizleri dinlemesinden büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2019
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr