menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabey’de İmar Barışı Masası kuruldu

    06.07.2018

    Karacabey’de İmar Barışı Masası kuruldu

    Ülke genelinde çok sayıda kişiyi yakından ilgilendiren ‘İmar Barışı’ için Karacabey Belediyesi’nden vatandaşlara kolaylık sağlayacak önemli bir hamle geldi. Karacabey Belediyesi, vatandaşlara imar barışıyla ilgili danışmanlık ve teknik destek verilmek için belediye bünyesinde ‘İmar Barışı Masası’ kurdu.

Başkan Özkan: Kente Nefes Aldıracak Projeler Geliştiriyoruz

Başkan Özkan: Kente Nefes Aldıracak Projeler Geliştiriyoruz

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında, Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü ile Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerini yerinde denetledi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Özkan’a, Park Bahçeler Müdürü Aybars Tunalı ile Destek Hizmetler Müdürü Serkan Ahlılar eşlik etti.

 

Başkan Özkan ilk olarak, Park Bahçeler Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarette teknik personel ile bir araya gelen Özkan, yürütülen çalışmalar hakkında kendilerinden bilgi aldı.

 

Ali Özkan ziyaret süresince, yapım çalışmaları devam eden Kurşunlu Liman Park, Esentepe Barış Manço Parkı, Cezaevi sahasının ıslahı ve park düzenlemesi ile Karacabey girişindeki boş arsaların da peyzaj düzenlemesi hakkında yapılacak projeleri masaya yatırdı.

 

Karacabey’in her köşesinde nefes alacak sosyal ve doğal alanlar oluşturmak için çaba sarf ettiklerini anlatan Özkan, vatandaşlardan da özellikle bu yönde yoğun talep aldıklarının altını çizdi.

 

Şehit Pilot Yüzbaşı Acarca Parkı’nda çalışmalar sona erdi

 

Öte yandan, Karacabey Belediyesi tarafından çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü Şehit Pilot Yüzbaşı Acarca Parkı, önceki gün ışıklandırma işleminin tamamlanmasıyla halkın hizmetine sunuldu. Parkta düşük kot farkı nedeniyle kör nokta oluşurken, doldurularak asfalt ile aynı seviyeye getirilen parkta, bu sayede 550 m2 daha ilave alan ortaya çıktı.

 

Modern haliyle düzenlenen park, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu kez yürüyüş yolları, banklar, sosyal alanlar ve modern çocuk oyun grupları ile göz kamaştırırken, yoldan geçenlerin de büyük beğenisini topluyor.

 

Bölgeye Nefes Aldıracak Bir Proje

 

Başkan Özkan, “Doğal taşlarla birlikte zeminde kauçuk kullanılarak, cami yanındaki bu parka bütünlük katılmasını hedefliyorduk. Parkın bitki çalışmasını da aynı özenle gerçekleştirdik. Ve ortaya, gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel bir park ortaya çıktı. Gerek gece ışıklandırması, gerekse de gündüz sosyal kullanım alanları ile hem estetik, hem de kullanış açısından bölgeye nefes aldıracak bir çalışma oldu’’ dedi.

 

Ali Özkan, Park Bahçeler Müdürlüğü ziyaretinden sonra da Destek Hizmetleri Müdürlüğüne geçerek, burada teknik personel ve teknik bölümlerde çalışanları yerinde denetledi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2018
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr