menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabeyliler Kaldırım İşgali İstemiyor

    25.09.2017

    Karacabeyliler Kaldırım İşgali İstemiyor

    Karacabey Kent Konseyi tarafından düzenlenen, kaldırım işgallerinin masaya yatırıldığı ve siyasi partilerin ilçe başkanları ile kadın kollarının da katıldığı panelden, ‘Kaldırım İşgallerine Son’ kararı çıktı. Panele tekerlekli sandalyesi ile katılan engelli bir vatandaşın, ‘Kaldırımlar bizimdir, ben kaldırımda yürümek istiyorum” şeklindeki sitem içeren sözleri, katılımcılardan yoğun alkış ile destek bulurken, panelde zabıta kontrollerinin sıklaştırılması ve duyarsızlık gösteren kişilere de gerekli cezaların kararlılıkla uygulanması istendi.

Karacabey’de Vergi Dairesinin Bulunduğu Alan Otoparka Dönüşüyor

Karacabey’de Vergi Dairesinin Bulunduğu Alan Otoparka Dönüşüyor

Karacabey Belediyesi tarafından, merkez - kırsal ayırt etmeksizin, ilçenin her noktasında dönüşüm faaliyetleri tüm hızıyla sürdürülüyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Gazi Mahallesi’ne taşınacak olan mevcut Vergi Dairesinin yer aldığı iş merkezisinin, bölgenin ihtiyacına cevap verecek şekilde, otoparka dönüşeceği müjdesini verdi.

 

İlçe merkezindeki trafik yoğunluğunu rahatlatmak için bu projeyi bir an önce hayata geçirmekte kararlı olduklarını belirten Ali Özkan, projenin detaylarını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını duyurdu.

 

Başkan Ali Özkan, önceki gün gerçekleştirdiği istişare toplantısında, İmar ve Şehircilik Müdürü Fırat Yazıcı ile projenin detaylarını masaya yatırdı.

 

Yapılan görüşmede Özkan, proje ile amaçlarının hem ilçe merkezindeki trafiği rahatlatmak olduğunu, hem de bunun yanında, şehrin farklı noktalarında yeni cazibe merkezlerinin oluşturulması olduğunu kaydetti.

 

Sona Gelindi

 

Vergi Dairesinin bulunduğu iş merkezini, bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek bir şekilde yeniden düzenleyeceklerini kaydeden Ali Özkan, “Vergi Dairesi ile ilgili, uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir konuda artık sona geldik. Buna göre, yer temininde yardımcı olduğumuz Gazi Mahallesi’ndeki Sağlık Ocağı karşısında bulunan arsayı kendilerine tahsis ettik. Boşalacak olan mevcut iş merkezini ise yıkarak, yüksek kapasiteli bir otopark yapacağız. Tabi proje henüz tüm hatlarıyla netleşmediği için otoparkın yanında, dönüşüme dâhil edilebilecek diğer teknik detayları da önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2017
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr