menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Ali Özkan, Dolunun Vurduğu Ovada  İncelemelerde Bulundu

    27.07.2017

    Ali Özkan, Dolunun Vurduğu Ovada İncelemelerde Bulundu

    Geçtiğimiz günlerde yaşanan dolu afetinden dolayı büyük zarar gören, Karacabey'e bağlı Bakırköy Mahallesi'ndeki tarlaları ziyaret eden Belediye Başkanı Ali Özkan, “İnşallah, söz konusu afet durumu olan bu ilçeler, köyler ve mahalleler afet statüsüne alınacak. Buna göre değerlendirmeler yapılacak. TARSİM ile ilgili, ÇKS ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Başbakan Yardımcımız konuyu Bakanlar Kurulu’na taşıyacağını söyledi. Üreticilerimize geçmiş olsun” dedi.

Vizyon & Misyon

Vizyon & Misyon

Misyonumuz :


Misyon basit bir şekilde, kuruluşun varlık sebebi, yani "Niçin varım" sorusuna verdiği cevaptır. Karacabey Belediyesi misyonunu şu şekilde belirlemiştir. "Çağdaş belediyecilik anlayışı çerçevesinde halka hizmet için varız.Her şey çağdaş Karacabey için." Belediyeler, belde halkının ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş kurumlardır.

Temel misyonu halkın ortak ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunma olan belediyelerimizin bu misyonlarını etkin, verimli ve kaliteli biçimde gerçekleşebilmeleri ve hizmet sundukları kenrin yaşam kalitesini geliştirebilmesi için günümüz gelişmiş ülkelerinde uygulama alanı bulan çağdaş belediyecilik anlayışına sahip olmaları gerekmektedir. Bu sebeple belediyemiz misyonunu " Çağdaş belediyecilik anlayışı çercevesinde halka hizmet ve Karacabey'in kentsel gelişimi ile halkın yaşam kalitesini sürekli arttırmak üzere" belirlenmiştir.

 

Vizyonumuz :

 

Vizyon bir örgüt için realist, güvenli, çekici bir gelecektir. İnsan grupları tarafından benimsenen bir idealdir, bir ümittir.Daha açık bir ifade ile Vizyon ; kuruluşun " Ne olmak istiyoruz" sorusuna vereceği cevaptır. Karacabey Belediyesi'nin vizyonu şu şekilde belirlenmiştir : Şeffaf , katılımcı değişen ve gelişen belediye.

Gelişen ve değişen dünyamızda insanlarımızın ve şehirlerimizin ihtiyaçları hızla değişmekte ve çeşitlenmektedir. Ekonomik ve sosyal gelişmeye paralel olarak temel ihtiyaçları karşılamak için hizmet veren kuruluşlar olarak, kentin gelişimini ve kent insanının ihtiyaçlarını sağlıklı sürdürülebilir biçimde karşılamak zorundadır. Bunun yolu da belediyenin gelişim ve değişimleri takip etmesi, Bu sürecin gerektirdiği dönüşümleri sağlayabilmesi ile mümkündür.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2017
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr