menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabeyliler Kaldırım İşgali İstemiyor

    25.09.2017

    Karacabeyliler Kaldırım İşgali İstemiyor

    Karacabey Kent Konseyi tarafından düzenlenen, kaldırım işgallerinin masaya yatırıldığı ve siyasi partilerin ilçe başkanları ile kadın kollarının da katıldığı panelden, ‘Kaldırım İşgallerine Son’ kararı çıktı. Panele tekerlekli sandalyesi ile katılan engelli bir vatandaşın, ‘Kaldırımlar bizimdir, ben kaldırımda yürümek istiyorum” şeklindeki sitem içeren sözleri, katılımcılardan yoğun alkış ile destek bulurken, panelde zabıta kontrollerinin sıklaştırılması ve duyarsızlık gösteren kişilere de gerekli cezaların kararlılıkla uygulanması istendi.

Vizyon & Misyon

Vizyon & Misyon

Misyonumuz :


Misyon basit bir şekilde, kuruluşun varlık sebebi, yani "Niçin varım" sorusuna verdiği cevaptır. Karacabey Belediyesi misyonunu şu şekilde belirlemiştir. "Çağdaş belediyecilik anlayışı çerçevesinde halka hizmet için varız.Her şey çağdaş Karacabey için." Belediyeler, belde halkının ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş kurumlardır.

Temel misyonu halkın ortak ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunma olan belediyelerimizin bu misyonlarını etkin, verimli ve kaliteli biçimde gerçekleşebilmeleri ve hizmet sundukları kenrin yaşam kalitesini geliştirebilmesi için günümüz gelişmiş ülkelerinde uygulama alanı bulan çağdaş belediyecilik anlayışına sahip olmaları gerekmektedir. Bu sebeple belediyemiz misyonunu " Çağdaş belediyecilik anlayışı çercevesinde halka hizmet ve Karacabey'in kentsel gelişimi ile halkın yaşam kalitesini sürekli arttırmak üzere" belirlenmiştir.

 

Vizyonumuz :

 

Vizyon bir örgüt için realist, güvenli, çekici bir gelecektir. İnsan grupları tarafından benimsenen bir idealdir, bir ümittir.Daha açık bir ifade ile Vizyon ; kuruluşun " Ne olmak istiyoruz" sorusuna vereceği cevaptır. Karacabey Belediyesi'nin vizyonu şu şekilde belirlenmiştir : Şeffaf , katılımcı değişen ve gelişen belediye.

Gelişen ve değişen dünyamızda insanlarımızın ve şehirlerimizin ihtiyaçları hızla değişmekte ve çeşitlenmektedir. Ekonomik ve sosyal gelişmeye paralel olarak temel ihtiyaçları karşılamak için hizmet veren kuruluşlar olarak, kentin gelişimini ve kent insanının ihtiyaçlarını sağlıklı sürdürülebilir biçimde karşılamak zorundadır. Bunun yolu da belediyenin gelişim ve değişimleri takip etmesi, Bu sürecin gerektirdiği dönüşümleri sağlayabilmesi ile mümkündür.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2017
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr